Kdyby české domácnosti vydržely spořit i nadále tak jako během minulého roku, stačilo by jim hypoteticky v průměru třicet čtyři let, aby se staly finančně nezávislými na příjmech z práce. Jinak řečeno: měly by našetřeno tolik peněz, že by jim k živobytí stačily příjmy z kapitálu třeba ve formě dividend. K tomu však nedojde, neboť úspory moc neinvestují, a navíc už své loňské rezervy rozpouštějí. Co je pro většinu domácností utopie i třeba kvůli plánované rodině, může ale u řady lidí fungovat. Podívali jsme se proto, jak investovat a řídit své finance, aby mohl člověk odejít do důchodu třeba ve čtyřiceti. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se