Záběry z Kábulu v minulých týdnech obyvatelům Spojených států připomněly konec války ve Vietnamu, kde v dubnu 1975 evakuovaly vojenské helikoptéry Američany ze střechy ambasády v Saigonu. Podle Kurta Volkera, který byl v letech 2008 až 2009 americkým velvyslancem při NATO, je odchod z Afghánistánu „předzvěstí temnější budoucnosti“ USA. „Bude to stálá skvrna na důvěryhodnosti a cti Spojených států,“ napsal Kurt Volker ve svém komentáři pro washingtonský think-tank CEPA.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









