Kdo si dělal iluze o atraktivitě českých a moravských měst či přírodních scenerií pro Netflix či tradiční hollywoodské producenty, která je ještě umocněna kvalitou a současně relativní lácí tuzemských „filmových řemeslníků“, toho může tvrzení šéfky Státního fondu kinematografie šokovat: 99 procent seriálů a filmů vyrobených v Česku je prý u nás natáčeno z důvodu poskytování filmových pobídek. Ředitelce fondu Heleně Bezděk Fraňkové sice nelze vše baštit i s navijákem – už proto, že dlouhodobě tlačí na co největší dotace pro filmové štáby –, přesto se nedá popřít, že bez pobídek by si řada renomovaných produkčních společností pro natáčení vybrala jiné země, než je Česko.

Jako vždy při dotacích – a o nic jiného nejde, i když technicky Státní fond kinematografie „jen“ vrací část nákladů utracených v Česku – je nejsilnějším argumentem prosté konstatování „dělají to všichni“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.