Zdálo se, že stačí vyškrtnout pár slov ze zákona a dárci kostní dřeně budou mít po odběru nárok na plné proplácení mzdy po celou dobu rekonvalescence. V tuto chvíli jej mají jen na čtyři dny, které tráví mimo práci, z toho dva trvají odběry. Pokud potřebují delší rekonvalescenci, mají už nárok jen na nemocenskou, tedy 60 procent z platu. Lékaři z Českého registru dárců krvetvorných buněk to chtěli změnit a v únoru se obrátili na sněmovnu. I když se poslanci nejprve shodli, že novelu zákona podpoří, nedostala se ani na program jednání. Podle některých poslanců je zákon napsán nejednoznačně, další mluví o předvolebním souboji.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se