Nemá příliš času ani tým, s nímž by se mohla připravit na velkou televizní debatu těsně před volbami. Přesto si Zuzana Majerová Zahradníková, lídryně koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků, věří. Sází na autenticitu a své talismany pro štěstí. „Mám medailonek od maminky a andělíčka od kamarádky, které mám všude s sebou,“ říká k přípravě na středeční debatu v České televizi, do které dostala pozvání v neděli. Vedle ní se diskuse zúčastní i zástupci dalších sedmi politických uskupení, která mají šanci dostat se do sněmovny. Někteří její rivalové se pak utkají ještě ve čtvrtek na stanici Nova.

Řada politiků si uvědomuje, že tato vystoupení jsou s ohledem na sledovanost důležitým prvkem závěrečné fáze kampaně. S tím souvisí i fakt, že většina lídrů má k dispozici tým lidí, kteří jim pomáhají s přípravou. Efekt závěrečných debat zdůrazňuje i politolog Jan Kubáček působící na Univerzitě Karlově. „Máme tentokrát opravdu obrovské množství nerozhodnutých voličů. Právě oni se s velkou pravděpodobností budou podle úrovní vystoupení, argumentů a chování řídit,“ říká.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.