Byť se bezprostředně po sečtení většiny hlasů snažili poslanci ANO předstírat, že opoziční lavice nejsou jejich jedinou možností, den po sněmovních volbách už začali své možnosti přehodnocovat. Hnutí zatím nesestavilo vyjednávací tým, který by mohl další strany přesvědčovat o možné vládní spolupráci. Místo toho už zástupci hnutí řeší, jaké jim připadnou posty ve sněmovně. Už požádali o post šéfa dolní komory parlamentu, což ale koalice opozičních stran, které nyní mají většinu, nechtějí připustit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se