Spravedlnost se sice zase jednou ukázala jako vidoucí, ale také jako pomalá až hanba. Nejvyšší soud potvrdil rozsudek, podle kterého náleží vnučce Ferdinanda Peroutky omluva za výrok prezidenta Miloše Zemana o uznávaném novináři. Téměř po sedmi letech od chvíle, kdy výrok zazněl.

Sedm let je ostudně dlouhá doba vzhledem k tomu, o co vlastně šlo. Ve středu, o pouhý den dřív, zazněl konečný verdikt v jiném neskutečně se táhnoucím procesu. Městský soud v Praze rozhodl o nevině bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a ukončil tak případ, který trval celých devět let. Je to hrůzná doba a ukázka mimořádně špatné práce zejména policie a státních zástupců. Šlo ale alespoň o relativně složitou věc a mnoho stovek milionů. V kauze Peroutka se stalo pouze to, že jeden starší muž veřejně plácl cosi, co si prostě jen špatně pamatoval. A pak ještě jako malé rozmazlené dítě odmítal uznat chybu. Kvůli tomuhle se tu roky vedl proces, za který jen Hrad zaplatil do loňska z našich daní přes půl milionu korun za externí právní služby. Třeba se to nezdá moc, jde ale zhruba o tříletý příjem průměrného českého důchodce. Plus platy pro desítky lidí, kteří na tom úplně zbytečně strávili stovky hodin. Mnoho úředníků nebo soudců mohlo dělat něco smysluplného. Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka nepočítáme, ten si to marné hledání Peroutkova článku zasloužil a stejně jinak nic užitečného nedělá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.