Čeští voliči a spotřebitelé si minulý týden osahali budoucnost. Zvolili si sice spíš vládní koalici současnosti, ale konec firmy Bohemia Energy názorně ukázal blízkou budoucnost: Evropany čeká poměrně bolestný přechod k energetice a vlastně i k ekonomice nového typu, která bude založena na udržitelnějších zdrojích.

V zemích, jako jsou Česko nebo Polsko, kde je energetika ve větší než malé míře založena na uhlí a dalších fosilních palivech, tento přechod nebude jednoduchý a bude poměrně bolet. Otevřené protesty proti vysokým cenám elektřiny a plynu jsme sice zatím viděli hlavně ve Španělsku, ale není daleko doba, kdy se očekávané zdražení energií ve spojení s vysokou inflací začne podepisovat na sociálním neklidu i jinde.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.