Když se řekne strategie na počítači, každému hráči se vybaví Civilization anebo Age of Empires. Oba tituly nabídly zábavu s mohutnými armádami vojáčků, kdy se každý mohl stát aspoň na chvilku velitelem nebo generálem, který díky dobře zvolené taktice s ohledem na terén i slabiny protivníka dokáže zvítězit na bojišti a k tomu vybudovat staletí přetrvávající impérium.

Zdaleka přitom nešlo jenom o prosté válčení na obrazovce. Obě hry se staly také nástrojem, jak hráče nenápadně a zábavně naučit něco o historii. Dá se dokonce říct, že strategické hry zasazené do historických reálií fungují už třicet let jako velmi úspěšné interaktivní učebnice dějepisu. Civilizace Sida Meiera má za sebou 50 milionů prodaných kopií.

Age of Empires od Microsoftu přišla na trh později a zatím nasbírala 25 milionů kopií s tržbami přes miliardu dolarů bez toho, aby firma 16 let vydala nový díl hry. To se ale mění, 28. října vychází Age of Empires IV a Microsoft nespoléhá jen na hezčí grafické zpracování známých válek. Pouští se hlouběji do historického kontextu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.