Na své autobusy čeká část cestujících na Teplicku a Českolipsku tento týden marně. Dopravcům chybí kvůli nemocem a karanténám řidiči. Podobně ale za několik let může vypadat doprava i bez pandemie, shodli se významní čeští dopravci oslovení HN. Řidičů dlouhodobě ubývá a už teď jich chybí podle odhadů sdružení Česmad Bohemia 20 tisíc – pět tisíc řidičů autobusů a 15 tisíc šoférů nákladních aut.

„Řidičů je dlouhodobě nedostatek, mladí lidé o toto povolání nejeví zájem, přestože se jedná o slušně placenou a jistou práci,“ popisuje HN majitel skupiny BusLine Jakub Vyskočil. Podle něj klesá počet řidičů rok od roku, protože muži, kteří si udělali příslušný řidičák v době vojenské služby, stárnou. Aktuálně společnosti BusLine chybí zhruba 15 procent řidičů, dlouhodobě je to kolem pěti až 10 procent.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.