Na své autobusy čeká část cestujících na Teplicku a Českolipsku tento týden marně. Dopravcům chybí kvůli nemocem a karanténám řidiči. Podobně ale za několik let může vypadat doprava i bez pandemie, shodli se významní čeští dopravci oslovení HN. Řidičů dlouhodobě ubývá a už teď jich chybí podle odhadů sdružení Česmad Bohemia 20 tisíc – pět tisíc řidičů autobusů a 15 tisíc šoférů nákladních aut.

„Řidičů je dlouhodobě nedostatek, mladí lidé o toto povolání nejeví zájem, přestože se jedná o slušně placenou a jistou práci,“ popisuje HN majitel skupiny BusLine Jakub Vyskočil. Podle něj klesá počet řidičů rok od roku, protože muži, kteří si udělali příslušný řidičák v době vojenské služby, stárnou. Aktuálně společnosti BusLine chybí zhruba 15 procent řidičů, dlouhodobě je to kolem pěti až 10 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se