Z milionu dnešních korun ponechaných ladem se během jediného roku šedesát tisíc vypaří. Nejméně. Inflace, která hodnotu úspor ohlodává tempem, jaké v tomto tisíciletí Češi nezažili, může být v roce 2022 i vyšší než šest procent. V prvních měsících roku bude meziroční růst cen rychlejší dokonce podstatně. Instinkt velí zachránit, co se dá. Od bank střadatelé zatím dostávají úroky směšné a nelze čekat, že by se to změnilo. Proto je zcela pochopitelná vlna zájmu o produkt, který inflaci opravdu eliminuje – o státní protiinflační dluhopisy. Jestli potřebujete ochránit peníze na kratší dobu, kupte jich, co to jde. I proto, že podmínky nabízené ministerstvem financí umožňují z investice bezbolestně vycouvat, jakmile inflační vlna pomine.

Fenomenální výhodnost pro střadatele má ovšem odvrácenou stranu – zjevnou nevýhodnost pro stát jako celek, a tedy pro ty, kdo v Česku platí nebo jednou budou platit daně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.