Veřejnoprávní média se nových příjmů v nejbližší době zřejmě nedočkají. K rychlému navýšení povinných koncesionářských poplatků, které vedení České televize i Českého rozhlasu dlouhodobě požaduje, ve sněmovně chybí politická shoda. Vyplývá to z vyjádření zástupců nové koalice i opozice.
Vládní poslanci přitom nutnou změnu financování veřejnoprávních médií připouštějí. Přednost před takovou dílčí změnou ale chtějí dát komplexní úpravě legislativy. Řekl to např. člen volebního výboru Jan Lacina (STAN), který má ve společné koalici s Piráty na starosti mediální oblast.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









