Veřejnoprávní média se nových příjmů v nejbližší době zřejmě nedočkají. K rychlému navýšení povinných koncesionářských poplatků, které vedení České televize i Českého rozhlasu dlouhodobě požaduje, ve sněmovně chybí politická shoda. Vyplývá to z vyjádření zástupců nové koalice i opozice. 

Vládní poslanci přitom nutnou změnu financování veřejnoprávních médií připouštějí. Přednost před takovou dílčí změnou ale chtějí dát komplexní úpravě legislativy. Řekl to např. člen volebního výboru Jan Lacina (STAN), který má ve společné koalici s Piráty na starosti mediální oblast. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se