Patnáctiprocentní zdanění nadnárodních korporací, takové, před nímž by nebylo úniku, by do státních rozpočtů přineslo zhruba 150 miliard dolarů. Globálně. Balík odpovídající 3,2 bilionu korun je v porovnání s hromadou dluhů nakupenou během pandemie vlastně docela skromný, ale právě vyšší dluhová zátěž a snaha vybrat daně tam, kde zisk reálně vzniká, tlačí k dohodě i ty země, které si jinak zakládají na daňové suverenitě. Jenže světový „daňový systém“ má problémů víc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









