Patnáctiprocentní zdanění nadnárodních korporací, takové, před nímž by nebylo úniku, by do státních rozpočtů přineslo zhruba 150 miliard dolarů. Globálně. Balík odpovídající 3,2 bilionu korun je v porovnání s hromadou dluhů nakupenou během pandemie vlastně docela skromný, ale právě vyšší dluhová zátěž a snaha vybrat daně tam, kde zisk reálně vzniká, tlačí k dohodě i ty země, které si jinak zakládají na daňové suverenitě. Jenže světový „daňový systém“ má problémů víc. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se