Pavel Mencl nastoupil do vedení sklárny Moser v prosinci 2020, a i když podle svých slov chodí na huť mezi lidi, vázu ani sklenici si ještě nevyfoukl. Neměl čas. Karlovarská sklárna v době pandemie covidu propustila třetinu zaměstnanců, loni v únoru nevyráběla vůbec a půl roku tavila sklo jen v jedné peci.

Jenže to už je pryč. „Letos v lednu jsme už měli naplněnou výrobní kapacitu na 50 procent na celý letošní rok. Díky tomu přemýšlíme do budoucna a připravujeme se na to, že spustíme i třetí pec,“ odhaluje novinku Mencl. 

Zprovoznění pece, kterou sklárna dříve nevyužívala na plný výkon, bude trvat téměř rok. Nejdříve se musí na peci odbourat vrchní část, musí se vyzdít a zkontrolovat její statika. Do té doby má čas Moser sehnat i další pracovníky, ideálně jich bude potřeba 12 až 15. „Třetí pec nám umožní zrychlit výrobu, protože v ní můžeme mít nataveny další barvy v jednu dobu, což je pro nás obrovská výhoda,“ popisuje manažer v showroomu Moseru v Karlových Varech. Moser při výrobě používá šest základních a 12 doplňkových barev, které se taví na samostatných pánvích. Rozjezd třetí pece vyjde sklárnu na jednotky milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se