Jestli něco působilo na sněmu hnutí ANO opravdu úsměvně, tak prohlášení Andreje Babiše, že byl zvolen jedničkou svého hnutí naposledy. Každý, kdo sleduje politiku, ví, že pokud jde o prohlášení o budoucnosti, nelze brát Babiše vážně. V roce 2017 tvrdil, že pokud se stane premiérem, po čtyřech letech v politice skončí. Neskončil. Před volbami v loňském roce vyhlašoval, že než aby byl v opozici, z politiky odejde. Neodešel. Možnost, že by i na dalším sněmu za dva roky neobhajoval funkci předsedy ANO, je jen jedna – a sice že se stane prezidentem. Babiš sice ještě nedávno prohlašoval, že o funkci prezidenta nemá zájem, ale to už patří tak nějak k jeho esenciální žvanivosti. Průběh sněmu v každém případě naznačil, že ANO cestě svého majitele na Hrad podřídí všechno.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se