Znárodnění. Vedení strany Jednotné Rusko, která posledních dvacet let věrně podporuje prezidenta Vladimira Putina, oprášilo termín, jenž má pro Čechy tak neblahý zvuk. Krajní opatření by mělo dopadnout na továrny západních společností, které kvůli ruskému útoku na Ukrajinu a dopadům následných sankcí ohlásily, že už v největší zemi světa působit nebudou. Takových firem stále přibývá, kořist by tak byla tučná.

Jednotné Rusko drží od své první účasti ve volbách většinu v ruském zákonodárném sboru (obvykle dokonce kvalifikovanou), a tak by nemělo mít problém znárodnění skutečně prosadit. Tím spíš, že takové nápady jsou jistě zkonzultovány s Kremlem. Zúčtování s cizím kapitálem by nepředstavovalo žádnou novinku – moderní dějiny Ruska a Sovětského svazu jsou perzekucemi cizích (ale i domácích) investorů či střadatelů bohatě lemovány.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.