Dvě největší kartové společnosti Visa a Mastercard se chystají zdražit. Ke zvýšení poplatků za využívání svých karet by podle Wall Street Journal mělo dojít už příští měsíc, a to na americkém a britském trhu. V případě Spojeného království změna souvisí s jeho vystoupením z Evropské unie. Trhy členských zemí Evropské unie jsou regulovány, Česko tak zvýšení poplatků nečeká. „V současné době se v Evropské unii neplánuje žádné zvyšování poplatků od kartových asociací,“ řekl pro HN Igor Žganjer, generální ředitel Global Payments, vedoucího světového poskytovatele služeb v oblasti elektronického zpracování plateb.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se