Green Deal je mrtvý, na Green Deal teď není čas, Green Deal jako iracionální recept… takhle se to dnes říká. Při frustraci Evropanů z cen energií, v panikách u benzinových pump a nejistotě, zda se zítra nezavře kohoutek z ruských plynovodů do Evropy, se nelze divit, že se tyhle myšlenky jednomu honí hlavou.

V takovém stavu mysli (a mnohdy i peněženky) se pak snadno dosazuje nálepka Green Dealu na vše, o čem má člověk pocit, že jej ohrožuje. V panice i v reálném ohrožení ovšem platí základní poučka: zachovat chladnou hlavu čili chovat se racionálně. Když nemohu ovlivnit (jako že ji opravdu nemohu ovlivnit) cenu benzinu, topení nebo elektřiny, hledám vlastní „malá“ řešení, třeba cestu, jak se dostat do práce jinak. Nebo se zamyslím, zda bych neměl lépe zaizolovat okna či si na balkon nepořídit přenosný solární panel. Prostě si situaci rozeberu a pak hledám aspoň nějaká dosažitelná řešení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.