Systém Chytrá karanténa, který měl Česku v minulých dvou letech pomoci zvládnout epidemii covidu-19, moc chytře řízený nebyl. Podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zveřejněné v pondělí se na podporu tohoto systému, ale i dalších ve zdravotnictví utrácely stovky milionů korun chaoticky a nehospodárně. 

NKÚ také podal už na konci ledna, kdy zprávu dokončil, trestní oznámení. Podle informací HN míří například na podezření z porušení zákona při nákupu licencí na software Microsoft 365. Ty měly sloužit pro rozvoj informačního systému Pandemie. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se