Systém Chytrá karanténa, který měl Česku v minulých dvou letech pomoci zvládnout epidemii covidu-19, moc chytře řízený nebyl. Podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zveřejněné v pondělí se na podporu tohoto systému, ale i dalších ve zdravotnictví utrácely stovky milionů korun chaoticky a nehospodárně.
NKÚ také podal už na konci ledna, kdy zprávu dokončil, trestní oznámení. Podle informací HN míří například na podezření z porušení zákona při nákupu licencí na software Microsoft 365. Ty měly sloužit pro rozvoj informačního systému Pandemie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






