Kvalitní vláda se pozná podle toho, jak dokáže zvládnout krizi. A ve zpětném zrcátku vidíme, že ta Babišova byla ještě horší, než jsme si mysleli. Nejvyšší kontrolní úřad čerstvě konstatoval, že babišovské řízení covidové epidemie bylo naprosto chaotické. Peníze frčely komínem, jeden telefonát kulhavého trasovacího systému stál v průměru přes 400 korun, výběrová řízení se prováděla tak, že jsou nyní předmětem zájmu policie, a slavná aplikace eRouška, o které Babiš tvrdil, že je vzorem pro celou Evropu, byla k ničemu, protože ministerstvo zdravotnictví s jejími daty vůbec nepracovalo. Chaos, bída, zmar. Když člověk hrůzyplné závěry NKÚ čte, říká si, že jsme se čtyřiceti tisíci mrtvých vlastně dopadli ještě dobře.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







