Ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády z Pirátů Ivan Bartoš přišel s nápadem, který by mohl pomoci v řešení bytové krize. Pomůže prý státní, resp. veřejná realitka. Ta majiteli zaručí, že za něj byt pronajme, zaručí mu pravidelný příjem, zaručí se za škody a současně se postará, aby v bytě bydleli ti, kteří to podle mínění státu, přesněji obcí, nejvíc potřebují.

Nápad to není ani nový, ani neobvyklý. Jen nemá mnoho společného s řešením bytové krize.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se