Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík se nechal vyškrtnout ze seznamu advokátů. Vyplývá to z registru, který vede Česká advokátní komora. Její tajemník Petr Čáp na dotaz HN potvrdil, že k vyškrtnutí Kremlíka došlo k 1. červnu 2022 na jeho vlastní žádost. „Do žádosti o vyškrtnutí žádné důvody psát nemusí,“ dodal Čáp. Kremlík pro HN uvedl, že chce celkově změnit kariéru a věnovat se jen dopravě.
Devětačtyřicetiletý Kremlík poté, co ho bývalý premiér Andrej Babiš odvolal v lednu 2020 z vlády, pracoval právě jako advokát. Založil také Středoevropský institut pro rozvoj dopravy a je šéfem dopravní sekce pražské pobočky Hospodářské komory.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






