Ačkoli se americká punková skupina Green Day jmenuje v překladu z angličtiny „zelený den“ podle marihuany, pojede tato formace příští sobotu na jinou zelenou energii – na vodík. Festival Rock for People v Hradci Králové, kde bude kapela vystupovat, bude částečně pohánět původem český generátor vyrábějící elektřinu z nejlehčího plynu. Není to jediná podobná iniciativa. Ekologický přístup je na koncertech stále častější. Před pár dny skončila akce reBarbora v Karviné, jež má zájem o udržitelnou zábavu i ve svém celém názvu.

Do východočeského Hradce přivezou speciální vodíkový zdroj využívající palivový článek vývojáři z jablonecké firmy Devinn. Jejich výrobek se jmenuje se H2BASE. Běžně festivaly využívají jako pohon dieselové generátory. Ty bývají hlučné, vypouštějí zplodiny, spalují naftu. H2BASE je naproti tomu tichý, vypadá jako skříně, k nimž jsou připojené lahve se stlačeným plynem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se