Za 40 dolarů jeden, dva se slevou za 70 dolarů, velký na raketu pak za rovných 400 dolarů. Ukrajinští dobrovolníci na internetu nabízí možnost nechat si napsat libovolný vzkaz na dělostřelecký granát nebo střelu do protivzdušného systému BUK, které pak vojáci vypálí na pozice ruských okupantů. Dárcům jako důkaz posílají z bojiště fotografie výsledného díla vyhotoveného lihovou fixou nebo sprejem.

„Můžete zažádat o jakýkoliv text: popřát někomu všechno nejlepší k narozeninám nebo smrt v bolestech, požádat někoho o ruku, uvést něčí jméno nebo odkázat profil na sociálních sítích,“ uvádí příspěvek na telegramovém profilu Combat Footage, který za iniciativou stojí. „Máte šanci zabíjet skřety dělostřeleckým granátem ráže 152 milimetrů se svým nápisem, který bude vystřelený na ruské pozice,“ píše se v příspěvku. 

V posledních dnech zveřejnil profil řadu zpráv s objednanými fotografiemi. Vzkazy na nich se různí. Pochopitelně velmi častá jsou bojovná hesla jako „smrt všem prasatům“, „v pekle tě budou muset slepit dohromady“ nebo „pro ruské hnojivo“. Na druhou stranu jsou časté ale také různé internetové vtípky a popkulturní reference nebo například hesla na podporu v Rusku utlačované LGBT komunity. Jeden granát je například označený pouze zájmeny „they/them“ (oni/jim), která používají nebinární osoby. V poslední době pak zejména letí přání ke Dni otců, jenž letos připadá na neděli 19. června.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.