Donashop je středně velký internetový prodejce nábytku s 25 let dlouhou historií a kromě období finanční krize v roce 2008 se mu vždy dařilo. Pandemie růst navíc ještě podpořila a přinášela e-shopu měsíční tržby až ve výši 14,5 milionu korun. Začátkem letošního roku se ale vše změnilo. Dobré výsledky vystřídal prudký propad tržeb a růst nákladů, který společnost nakonec dovedl až ke krachu.

„Ekonomická situace dlužníka se zcela zásadním způsobem náhle otočila zjevně v důsledku historicky nejdramatičtěji rostoucí inflace, jež převyšuje deset procent ročně, což zjevně donutilo spotřebitele začít radikálně šetřit na nezbytných výdajích,“ píše se v insolvenčním návrhu, který podal jednatel společnosti Miroslav Konečný. Společnost nebyla schopna dostát svým finančním závazkům a k téměř třem stovkám věřitelů má dluhy ve výši téměř osm milionů korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.