Uplynul skoro měsíc a naše nová krásná střecha je stále holá. Panely i střídač byly připravené, ale vidle do příprav hodil nový hromosvod, který je položený trochu jinak než na původní střeše. A i pár centimetrů v tomto případě může znamenat velkou ztrátu instalovaného výkonu.

Hromosvody jsou přitom jeden z nejdůležitějších prvků, které ovlivňují instalaci a zároveň hrají roli v zabezpečení fotovoltaické elektrárny v případě úderu blesku do budovy. O správném postupu při ochraně elektrárny před údery blesku se na sociálních sítích dohadují i samotné instalační firmy a revizní technici. Zeptali jsme se proto přímo v pojišťovnách, co má elektrárna splňovat, aby v případě problému vyplatily pojistku. A dostali jsme vlastně dobré zprávy. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.