Ve srovnání s okolním světem působí to místo v 21. století skoro jako skanzen. Platební kartou tam nezaplatíte, byť bezkontaktní terminály jsou dnes už všude běžné. Řeč je o restauracích a kantýnách Poslanecké sněmovny, která sídlí v centru Prahy. Ani čeští poslanci u sebe ale už od podzimu nebudou muset nosit hotovost. Nový kancléř Martin Plíšek slibuje, že za pár měsíců se už bude ve sněmovně platit i bezkontaktně. A to není jediná modernizace, kterou chystá. Chce také, aby se omluvenky poslanců už nemusely tisknout a nosit v papírové podobě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se