Ve srovnání s okolním světem působí to místo v 21. století skoro jako skanzen. Platební kartou tam nezaplatíte, byť bezkontaktní terminály jsou dnes už všude běžné. Řeč je o restauracích a kantýnách Poslanecké sněmovny, která sídlí v centru Prahy. Ani čeští poslanci u sebe ale už od podzimu nebudou muset nosit hotovost. Nový kancléř Martin Plíšek slibuje, že za pár měsíců se už bude ve sněmovně platit i bezkontaktně. A to není jediná modernizace, kterou chystá. Chce také, aby se omluvenky poslanců už nemusely tisknout a nosit v papírové podobě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









