V Praze nejvíce preferuje pěší dopravu a už předem avizuje, že nevstoupí do koalice s pražskou ODS či s ANO. Kandidát na primátora Prahy za Prahu sobě Jan Čižinský popisuje i to, co v metropoli změní, aby se jejím obyvatelům žilo lépe – například bude tlačit na změnu legislativy, která by usnadnila sázení stromů v ulicích. Současně přiznává, že vše se jednoduše změnit nedá, třeba to, aby bylo vlastní bydlení dostupné nejen pro vyšší příjmové třídy. „Kdo to slibuje, je podvodník. Město to může jen zlepšovat nastavením podmínek,“ říká. 

HN: Máte chuť trávit čas v ulicích Prahy? 

Já většinu času v ulicích Prahy trávím. Rok jsme sbírali podpisy pro kandidátku do voleb a musím říct, že lidé oceňují, že kandidáta na primátora na ulici potkají.

HN: Co je nutné udělat, aby se Pražané cítili v Praze ještě lépe?

Dát víc stromů do ulic a také víc vody. Je třeba obezřetně nakládat s novou zástavbou, ta má být především na brownfieldech, ne na sídlištích.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.