Nutno říct, klobouk dolů. Po tom všem, co se světové ekonomice v posledních letech stalo, se stále žádná světová ekonomika nezhroutila. Ani covid, ani zrůdná ruská válka (tedy krize na těle, na hmotné úrovni) neohrozily světové hospodářství tolik jako krize duše (tedy nehmotného finančního a bankovního systému) z roku 2008.

Googlování slova „recese“ v minulém měsíci bylo na světové úrovni stejně časté jako na podzim krizového roku 2008 i na jaře covidového roku 2020. Ve Spojených státech amerických bylo v červnu vyhledávání slova recese dokonce na nejvyšší úrovni v historii služby Google Trends – skoro dvakrát častější než za začátku pandemického jara roku 2020 a třikrát častější než v roce finanční krize 2008. Kdyby se trhy řídily jen počtem vyhledávání – a kdyby recesi šlo vyvolat pouhým zvoláváním slova recese, měli bychom tu mít ekonomickou krizi podobnou těm dvěma výše zmíněným.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.