V české kotlině se rozšířila zlatá investiční rada, že nejlepší je investovat každý měsíc část výplaty do indexu S&P 500. Je to sice nudné, ale levné, jednoduché a dosud to fungovalo. Naprostá většina portfolio manažerů totiž index nikdy neporazí a ještě si účtuje poplatky. Existuje ale jedna výjimka čnící nad ostatními: Warren Buffett. Už skoro šedesát let se ukazuje, že posílat peníze jemu je o parník výnosnější.

Každá výroční zpráva jím řízeného konglomerátu Berkshire Hathaway začíná totožně. Na straně dvě je za každý jednotlivý rok od roku 1965 uvedena výkonnost Berkshire v porovnání s indexem S&P 500. V průměru se peníze svěřené Buffettovi zhodnotí o více než 20 procent ročně, index zvládne přes 10 procent. Od zmíněného roku Buffett zhodnotil jmění o 3,6 milionu procent, index jen o 30 tisíc procent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.