Velká Británie a svět se rozloučily s královnou Alžbětou II. Důstojně, možná až trochu moc starosvětsky, okázale a ceremoniálně. Ale taková byla i vláda královny, která se sama osobně stala institucí stojící jaksi ještě nad samotným institutem britské monarchie. V případě Alžběty II. se stalo po desítkách let prostě těžké odlišit osobu od instituce, kterou reprezentovala. Královna byla symbolem Británie v zahraničí a stability a kontinuity doma – a britská koruna je navíc něco, z jejíž trvalosti a pevnosti si berou příklad státní instituce po celém světě.

I proto byl státní pohřeb událostí důležitou nejen pro Brity samotné, jichž stály tisíce v mnohahodinových frontách, aby se s královnou osobně rozloučili. Podle odhadů sledovala pohřeb v přímém přenosu více než polovina obyvatel planety, což jen podtrhuje institucionální i osobní rovinu postavení královny i pro ty, kteří nejsou jejími poddanými.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.