Přestože část jeho zákazníků musela mít v několika covidových měsících úplně zavřeno a někteří už znovu neotevřeli, prodejce čisticí techniky Kärcher zaznamenal v posledních dvou letech citelný růst. Tržby české části loni dosáhly 980 milionů, o čtvrt miliardy víc než v roce 2019. Lidé i firmy se začali víc starat o hygienu.

Teď se Kärcher připravuje na ochlazení ekonomiky a taky na přebarvování. V přespříštím roce už řada jeho výrobků bude bílá. Přitom  k hlavním poznávacím znakům značky teď patří žlutá a černá. „Čím dál víc se od úklidu kolem domu přesunujeme k úklidu uvnitř. A žlutá barva je spíš řemeslná, v garáži vypadá dobře, ale v obývacím pokoji už tak ne,“ vysvětluje v rozhovoru pro HN Milada Skutilová, která patnáct let z pozice jednatelky řídí českou část německé firmy. 

HN: Jaké záležitosti vaši firmu teď vytěžují nejvíc?

Nejvíc řešíme otázku dostupnosti zboží a zdražování materiálu i veškerých subdodávek. Je to v podstatě dost spojené.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.