Ministerstvo životního prostředí oficiálně odstartovalo proces vyhlášení pátého českého národního parku Křivoklátsko. Radnice z oblasti už od šéfky resortu Anny Hubáčkové (KDU-ČSL) obdržely dopis, ve kterém jim oznamuje, že s procesem začíná v úterý 27. září. Obce tak budou mít možnost poprvé oficiálně vznést své námitky a připomínky k celému projektu. 

Vznik parku si vláda dala do svého programového prohlášení, mezi místními ale proti němu panuje silná nevole. Bojí se šíření kůrovce, ztráty vody i rizika požárů. Starostové a starostky obcí proto brzy po volbách a na jaře na ministerstvo tlačili, aby spuštění procedury, která má trvat dva roky, odložilo alespoň na období po volbách. Tedy aby se k věci vyjádřila už nová zastupitelstva. Původní termín byl 9. červen.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.