Šéf ANO mohl být celý týden u soudu, kde se projednává případ jeho Čapího hnízda. Už v pondělí se ale Andrej Babiš omluvil, že nepřijde. Místo toho se zapojil do kampaně před druhým kolem senátních voleb, kam se dostalo 16 kandidátů jeho hnutí. Ladislav Václavec na Bruntálsku postoupil dokonce napoprvé. Bývalý premiér objížděl v úterý v karavanu Jičínsko a společně s exministryní Klárou Dostálovou osobně podpořili Jaromíra Dědečka. Ten se bude o hlasy voličů ucházet v souboji se stávajícím senátorem Tomášem Czerninem z TOP 09 (společný kandidát KDU a ODS).

Jeden z nejsledovanějších duelů ve druhém kole se odehrává na Jihlavsku mezi současným šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a Janou Nagyovou (ANO). Nagyová je společně s Babišem obžalovaná v kauze Čapí hnízdo a oba dny na začátku týdne u soudu byla. Do Jihlavy se ANO v předvolební kampani chystá ve čtvrtek, ve stejný den bude ve městě také koncert na podporu Vystrčila s názvem Volte slušnost. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.