Před volbami vyvěšovala koalice Spolu billboardy, na kterých prezentovala Andreje Babiše jako čisté zlo. Přirovnávala ho k Vladimiru Putinovi a psala, že nás chce uvrhnout do závislosti na Rusku. Nyní po volbách je všechno jinak – Spolu zvesela uzavírá s Babišovým hnutím ANO všude možně radniční koalice.

Jistě, dá se říkat, že v komunálu se to tak nebere, že s někým se ty chodníky opravovat musí a tak dále. Jenže o koalici s babišovci uvažuje Spolu i v Praze. A tady to už opravdu jen o těch chodnících není. Hlavní město má rozpočet devadesát miliard korun, vyšší než většina ministerstev. K tomu má zákonodárnou iniciativu. A (ne)stavby v Praze, například obchvat, ovlivňují celou zemi. Z pražského magistrátu je do Strakovy akademie velmi blízko nejen fyzicky, ale i politicky. Takže co z pražských námluv Spolu–ANO plyne? 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.