Po poslední sérii ruských úderů proti ukrajinské civilní infrastruktuře, zejména v energetickém a teplárenském sektoru, v reakci na sabotáž proti tzv. Krymskému mostu, se v české veřejné diskusi rozhořelo (staro)nové téma označení Ruska za stát sponzorující terorismus.

Přestože je tato diskuse normativně významná, v praxi nemění nic na tom, co Rusko dělá a jak se k němu jak Česko, tak zbytek Evropské unie budou i nadále chovat. Ve vojenském či civilním právu totiž tento institut není zakotven, a to na rozdíl od Spojených států.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.