Ke třem dosud pravomocně odsouzeným členům polistopadových vlád se přidal čtvrtý – někdejší ministr pro místní rozvoj z let 2009 a 2010 Rostislav Vondruška. Městský soud v Praze mu ve čtvrtek potvrdil roční podmíněný trest za to, že jako ředitel společnosti Czech Tourism zneužil k osobnímu prospěchu poukázky, které měly sloužit k podpoře cestovního ruchu. Spolu se svojí ekonomickou ředitelkou Andreou Gregorovou je rozdávali svým známým či dalším lidem, často za různé protislužby. „Vina byla beze všech pochybností prokázána,“ konstatovala předsedkyně senátu Alena Makovcová.

Gregorová dostala šestiměsíční podmínku, oba navíc musí uhradit způsobenou škodu, která i s úroky činí téměř 300 tisíc korun. Vondruška proti verdiktu protestuje. „Nezaznělo, jak jsem se obohatil, jaké jsem měl výhody,“ reagoval s tím, že si počká na písemné odůvodnění a pak se rozhodne, zda podá dovolání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.