Česká pobočka slovenské společnosti vyrábějící veselé ponožky Dedoles je v insolvenci. Kvůli finančním problémům a reorganizaci firmy na Slovensku zavře všechny kamenné prodejny a kiosky v Česku. Tuzemská část věřitelům dluží přes 33,2 milionu korun, z čehož 28,8 milionu slovenské matce, přes 700 tisíc korun zaměstnancům a více než milion korun pak finanční a sociální správě nebo zdravotním pojišťovnám.

Český Dedoles byl podle zakladatele firmy Jaroslava Chrapka určen především k prodeji zboží v kamenných obchodech. Toho však využívalo jen zhruba deset procent českých zákazníků, zbytek si výrobky firmy kupoval přes e-shop, který patří slovenské matce. České zákazníky by tak zavření prodejen mělo ovlivnit minimálně. E-shop Dedoles.cz bude fungovat i nadále.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.