Jmenuje se Jan Wolf, ale pochází z basketbalového rodu Zídků. Jeho vzdálený bratranec Jiří Zídek to dotáhl až do NBA, on sám do druhé ligy. Od dětství navštěvuje zápasy fotbalových Bohemians 1905, v roce 1983 byl jako desetiletý u toho, když vršovický klub poprvé a zatím naposledy získal ligový titul. Označuje se za katolíka a konzervativce z přesvědčení, proto je také přes dvacet let lidovcem. „Jako sportovec a soutěživý člověk jsem chtěl obléknout politický dres, a KDU-ČSL tak byla logická volba,“ říká muž, který ale byl v minulosti také třeba manažerem značek jako Tefal nebo Rowenta pro Česko a Slovensko.

V politice se specializuje na kulturu, cestovní ruch a ochranu památek. Měl také tyto oblasti na starosti jako pražský radní v dobách primátorky Adriany Krnáčové z ANO. A teď by v tom po čtyřleté pauze rád pokračoval. Právě jeho osobu ale Piráti uvádějí jako nejvážnější důvod, proč se v Praze ani tři týdny po volbách nejsou schopni shodnout s uskupením Spolu na podobě možné koalice.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.