Je třeba šetřit, a proto snížíme počty plně placených zastupitelů, zněl jeden z hlavních předvolebních slibů Pirátů v Praze 5. „Současná koalice si loajalitu stran zajišťuje nesmyslně vysokým počtem uvolněných zastupitelů, kteří stojí městskou část miliony ročně,“ píše se v předvolebním programu. V úterý se přitom Piráti stali součástí koalice, jež má rekordní počet 16 uvolněných zastupitelů. A všech šest zástupců Pirátů mezi ně s platy 63 až 82 tisíc korun měsíčně patří.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




