Ve snaze omezit dopad drahých energií na obyvatele zavedl stát od ledna příštího roku stropy na ceny elektřiny a plynu s tím, že dodavatelům rozdíl oproti tržním cenám doplatí. Řada energetických společností se podle toho zařídila a od zákazníků vybírá nižší zálohy už nyní. Necelý měsíc před koncem roku však vláda stále nepřišla se způsobem, jak energetickým firmám kompenzace za stropy vyplácet.

Ty největší ztratily trpělivost a společným dopisem se obrátily na ministerstvo průmyslu a obchodu. Mezi podepsanými jsou všichni dodavatelé poslední instance, tedy pětice největších energetik ČEZ, E.ON, PRE, Pražská plynárenská a innogy. Existenci dopisu HN potvrdily čtyři na sobě nezávislé zdroje, které dokument popisují jako nebývale ostrý. Redakci se podařilo získat alespoň část znění.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.