Francouzský miliardář Bernard Arnault, který kontroluje největšího světového výrobce luxusního zboží LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton, ve svých 73 letech na odchod do důchodu vůbec nepomýšlí. Od své rodiny a dalších akcionářů konglomerátu si dokonce nechal schválit, že šéf představenstva může na svém postu setrvat až do 80 let, tedy o pět let déle, než to bylo nastaveno původně.

Muž, který v posledním miliardářském žebříčku agentury Bloomberg zaujal s čistým jměním 171 miliard dolarů (tedy 3,9 bilionu korun) první místo a vystřídal tak Elona Muska, řídí impérium tvrdou rukou. Pěti dospělým potomkům (čtyřem synům a jedné dceři) sice svěřil vysoké manažerské posty, poslední slovo ovšem musí mít vždy on, poznamenal časopis Manager Magazin.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.