Čeští vojáci ve středu převzali v Přáslavicích „klíčky“ od prvního tanku Leopard 2, který dostávají z Německa, protože česká armáda darovala obrněnce sovětského typu bojující Ukrajině. I když jde o starý typ německého tanku s označením A4 a Češi jich dostanou jen čtrnáct, jen málokdo v české armádě si na začátku letošního roku dokázal představit, že se v něm někdy sveze a že ministerstvo obrany bude vážně zkoumat, kdy si nakoupí desítky právě té modernější verze s označením A7.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









