Čeští vojáci ve středu převzali v Přáslavicích „klíčky“ od prvního tanku Leopard 2, který dostávají z Německa, protože česká armáda darovala obrněnce sovětského typu bojující Ukrajině. I když jde o starý typ německého tanku s označením A4 a Češi jich dostanou jen čtrnáct, jen málokdo v české armádě si na začátku letošního roku dokázal představit, že se v něm někdy sveze a že ministerstvo obrany bude vážně zkoumat, kdy si nakoupí desítky právě té modernější verze s označením A7.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se