Z každé z pěti istanbulských linek, které denně přistávají na pražském letišti, vystoupí pět až deset českých mužů s typickou čelenkou. Vracejí se z Turecka po transplantaci vlasů. David Odehnal, jenž sám před lety transplantaci v Istanbulu podstoupil, na tom později založil vlastní byznys. Do Turecka teď vozí třeba pětadvacetičlenné skupiny Čechů, kteří tam odjíždějí vyřešit si svůj problém s řídkou kšticí.

Transplantace vlasů, jejímž globálním centrem je právě Istanbul, každoročně láká do Turecka stovky tisíc lidí z celého světa včetně tisíců Čechů. Komerční potenciál tohoto chirurgického zákroku už vycítily také tuzemské kliniky estetické medicíny, které reagují na zvyšující se poptávku po transplantacích. České klienty lákají na nejmodernější chirurgické roboty a vyzdvihují svou snadnou geografickou dostupnost.

Ještě před dvaceti lety se přitom tento zákrok v Česku skoro neprováděl. Trend větší péče o vzhled a destigmatizace operací v estetické medicíně však zájem o plastickou chirurgii včetně transplantace vlasů každoročně zvyšují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.