Pouhých šestnáct dní platily vládní stropy na ceny energií, než se první dodavatel vytasil s podstropovou nabídkou. Energetická společnost E.ON od pondělí nabízí zákazníkům zafixovanou elektřinu a plyn levněji, než garantuje stát. Pro odběratele však může nový ceník skrývat několik háčků.

Firma nabízí klientům elektřinu v nejběžnější sazbě D02d za 4746 korun bez DPH  za megawatthodinu po dobu tří let. U jiných sazeb jsou ceny vyšší, vždy však pod stropem stanoveným na pět tisíc korun bez DPH. Ještě pozoruhodnější nabídku má E.ON u plynu. Plyn na dva nebo tři roky pro domácnosti s malou spotřebou nabízí za 2499 za megawatthodinu. To je pouhou korunu pod cenovým stropem. U odběratelů s vyšší spotřebou jsou ceny výhodnější –pro domácnost, která plynem i topí, o necelé dvě stovky za megawatthodinu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.