S příchodem Jiřího Kozáka se ve vedení ministerstva zahraničí po delší době objevil člověk spjatý s ODS. Politickému náměstkovi ambice ovlivňovat podobu české ekonomické diplomacie nechybí. Přinesl důraz na propojování vědy a ekonomie. „Přehodnocujeme fungování ekonomických diplomatů a snažíme se vědeckou diplomacii více zapojit do jejich práce,“ řekl Kozák v rozhovoru pro HN. Pokud chce Česko podpořit průmysl s vyšší přidanou hodnotou, je to podle něj nutnost. 

Po skončeném předsednictví EU začnou politici i více jezdit na podnikatelské mise. Nejbližší cesta ministra Jana Lipavského (Piráti) povede podle Kozáka v březnu do Indie, která je vedle Číny dalším miliardovým trhem. Sám Kozák, který hodně jezdil s podnikateli už loni, nyní ladí kalendář. Připravuje se cesta do Malajsie a Kambodže, nebudou chybět ani země v Africe a Latinské Americe. Kozák chce zamířit i na Tchaj-wan. „Konkrétní nové datum ale ještě není,“ uvedl.     

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.