Před třemi lety převzal vystudovaný právník a zkušený manažer André Marinus de Ruyter vedení energetické firmy Eskom. V šedesátimilionové Jihoafrické republice (JAR) má tato státní firma prakticky monopol na výrobu a distribuci elektřiny. Gigant se ale stal „dojnou krávou“ pro místní politiky a rájem neprůhledných obchodů, které se de Ruyter pokoušel zastavit. Loni v prosinci se ale 52letému řediteli najednou v kanceláři udělalo špatně.

Po vypití kávy se mu začala točit hlava, a přestože od prosince 2019 řídí energetickou firmu, měl načas problém chápat, co je to elektrárna. Po převezení do nemocnice lékaři zjistili, že vypitá káva obsahovala jedovatý kyanid a karcinogenní arsenitan sodný. De Ruyter přežil hlavně proto, že mu doktor v nemocnici do těla rychle napumpoval sloučeninu vitaminu B, na niž se kyanid váže.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.