Řetězec Billa v pondělí v Česku spustil pilotní verzi svého e-shopu, dostupný je zatím v Praze a v Brně. Zákazníkům nabízí rozvoz potravin, drogistického zboží nebo květin. Po vyhodnocení zkušebního provozu firma plánuje službu rozšířit i do dalších měst. Řetězec o tom ČTK informoval v tiskové zprávě.

V e-shopu je v počáteční fázi 7000 položek, kurýři společnosti DODO je budou rozvážet přímo ze skladů v Praze a v Brně. Minimální hodnota nákupu je 200 korun, dopravu mají zákazníci zdarma, informovala firma. „Naší vizí je být zákazníkům dostupnější tak, aby každý, kdo u nás chce nakoupit, našel svoji oblíbenou Billu za rohem. Proto dlouhodobě usilujeme o rozšiřování naší sítě, abychom tuto vizi naplnili. Spuštění nového e-shopu nám v naplňování tohoto cíle velmi pomáhá,“ uvedl generální ředitel Billy Liam Casey.

Než firma pilotní verzi e-shopu pro veřejnost spustila, testovali jeho provoz zaměstnanci, řekla mluvčí Dana Bratánková.

Rozvoz potravin a dalšího spotřebního zboží v Česku zajišťují také obchody Tesco, Penny, Rohlík.cz nebo Košík.cz. Řetězec Globus naopak v pražském Zličíně a v Ostravě nabízí výdejní službu. Svůj e-shop má i Lidl, objednat si přes něj lze nepotravinářské zboží.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.