Nepovedený start prezidentské kampaně floridského guvernéra Rona DeSantise evokuje legendární výrok někdejšího ruského premiéra Viktora Černomyrdina: „Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždycky.“

DeSantis se chtěl zapsat do historie, pro oficiální oznámení své kandidatury si naplánoval rozhovor s Elonem Muskem na jeho síti Twitter Space, jenže technika selhala. S radostí toho využili DeSantisovi rivalové, nejbombastičtěji si jako obvykle přisadil republikánský exprezident Donald Trump.

„Byla to katastrofa! Celá jeho kampaň bude katastrofa,“ povykoval Trump, který už loni v listopadu potvrdil, že se chce vrátit do Bílého domu. A už tehdy začal floridského guvernéra tvrdě atakovat. Jako jediného ze všech soupeřů v nadcházejícím republikánském souboji o prezidentskou kandidaturu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.