V několikamiliardové insolvenci společnosti Mammoth, spojené se skupinou Unicorn podnikatele Vladimíra Kováře, se rozhořel boj o to, zda budou manažeři zkrachovalé firmy moci dál nakládat s jejím majetkem. Věřitelé – skupina J&T a operátor T-Mobile – prosadili u soudu předminulý týden omezení takového nakládání. Mammoth se však nyní proti verdiktu odvolal.

Společnost Mammoth byla provozovatelem e-shopu Mamut.cz, který primárně prodával elektroniku. Na začátku dubna se firma zhroutila, protože kvůli pochybným transakcím zmizely telefony iPhone a další výrobky Applu za více než dvě miliardy korun. Podle zjištění HN je krach spojen s přeprodejem zboží do nastrčených společností Břetislava Janouška. Ten byl manažerem Plus4U, jedné z firem Kovářovy skupiny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze